Stomatologia estetyczna

To specjalistyczna grupa zabiegów dentystycznych, które mają za zadanie poprawić wygląd zębów. Najpopularniejsze zabiegi, które zawierają się w pojęciu stomatologia estetyczna to przede wszystkim wybielanie zębów, licówki, jak również korony ceramiczne.

 Wybielanie zębów

Wybielanie przeprowadzone przez stomatologa w gabinecie jest najlepszym sposobem, aby uzyskać jaśniejszy uśmiech. Bielsze zęby zdecydowanie poprawiają nam samopoczucie, powodują, że często się uśmiechamy.

Wybielanie systemem BEYOND jest uznawane za najbezpieczniejsze ze wszystkich metod dostępnych na rynku. Rezultaty są zdecydowanie lepsze niż przy innych metodach wybielania. Mimo, że po zabiegu może wystąpić przemijająca nadwrażliwość, nie wiąże się to z żadnym uszkodzeniem zębów. Dla utrzymania efektu białych, lśniących zębów zalecane jest się szczotkowanie zębów ogólnie dostępnymi pastami wybielającymi.

Zabieg wybielania z zastosowaniem lampy Beyond jest jednorazowy i polega na nałożeniu specjalnego żelu, zawierającego nadtlenek wodoru i 20-sto nanometrowy dwutlenek krzemu, na powierzchnię zębów, a następnie aktywowanie go przez światło akceleratora- lampy Beyond. Urządzenie emituje zimne niebieskie światło o wysokiej częstotliwości. Konstrukcja optyczna lampy gwarantuje, że szkodliwe światło podczerwone oraz nadfioletowe zostaje całkowicie wyeliminowane. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania.

Efektem zabiegu są białe, lśniące zęby pacjenta. Cała wizyta trwa około 1 godziny, jednak jej długość może różnić się w zależności od przypadku. Testy dowodzą, że efekt wybielania jest około 30% lepszy niż przy wybielaniu nocnym i zdecydowanie lepsze od innych podobnych metod.

Wybielanie działa tylko na naturalne zęby! Wybieleniu nie ulegną korony, mosty i wypełnienia. Może się okazać, że po zabiegu konieczna będzie wymiana niektórych wypełnień lub koron.